تبلیغات
k pop street - فرخنده ترابی ریشه در آسمان را به کره جنوبی برد
اینجا همه چیز از کره هست

فرخنده ترابی ریشه در آسمان را به کره جنوبی برد

نویسنده :aylar yadong saeng
تاریخ:پنجشنبه 17 آذر 1390-11:35 ب.ظ

نمایی ازفیلم ریشه در اسمان ساخته فرخنده ترابی

نمایی ازفیلم ریشه در اسمان ساخته فرخنده ترابی


فرخنده ترابی ریشه در آسمان را به کره جنوبی برد

فیلم پویانمایی «ریشه در آسمان» ساخته فرخنده ترابی برای کسب جایزه از یازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن و کارتونی سئول در کره جنوبی با آثاری سینمایی از 21 کشور جهان رقابت می‌کند.

 

       به گزارش روابط عمومی کانون، این فیلم ایرانی به همراه 37 فیلم از کشورهای مختلف جهان از میان 345 فیلم ارسالی به بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه و انیمیشن در جشنواره سئول انتخاب شده است.

       ریشه در آسمان در روزهای 2 تا 6 خرداد در مجموعه‌ای به همراه فیلم‌هایی از کشورهای هلند، آلمان، اسپانیا، فرانسه، ژاپن، روسیه، سوئد و بلژیک به نمایش گذاشته می‌شود.

       فرخنه ترابی کارگردان صاحب‌نام سینمای پویانمایی کشور پیش از این فیلم «شنگول و منگول» را به همراه مرتضی احدی برای کانون کارگردانی کرده بود که از این راه ضمن حضوری موفق در جشنواره‌های بین‌المللی جوایز مختلفی را نیز برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

       وی در جشنواره سئول بعد از ظهر روز شنبه پنجم خرداد در نشستی با تماشاگران فیلم و منتقدان شرکت کننده در این رویداد هنری به معرفی فیلم خود خواهد پرداخت و به پرسش‌های آنها پاسخ خواهد گفت.

       یازدهمین جشنواره فیلم سئول در مجموع شاهد ارسال 1275 عنوان فیلم از 65 کشور جهان بوده است که در نهایت گروه‌های داوری 169 عنوان فیلم را برای شرکت در بخش «فیلم‌های کوتاه و انیمیشن حرفه‌ای»، «فیلم‌های بلند»، «فیلم‌های کوتاه دانشجویی»، «فیلم‌های تلویزیونی» و «فیلم‌های اینترنتی» برگزیده‌اند.

       گفتنی است آثار شرکت داده شده در بخشی که فیلم ریشه در آسمان در آن حضور دارد به صورت پنج مجموعه مختلف در جشنواره سئول در روزهای 2 تا 6 خرداد به نمایش گذاشته می‌شود.نوع مطلب : news  korea land